Útočník napadl muže sedícího na lavičce v parku

Napadení muže na Suchovrbenském náměstí v sobotu večer nezůstalo bez svědků. Ti naštěstí přivolali na pomoc napadenému muži hlídku městské policie.

Krátce před desátou hodinou večerní vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o potyčce několika osob v parku na Suchovrbenském náměstí. Strážníci na místě nalezli skupinu odpovídající popisu, jak sedí v parku na lavičce. Na dotaz strážníků všichni svorně tvrdili, že na lavičce sedí již delší dobu, ale žádného napadení si nevšimli. Jejich tvrzení však vzápětí vyvrátil svědek, který označil jednoho z přítomných mužů za dotyčného útočníka. Poškozený muž měl právě sedět na zastávce autobusu. Strážníci zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže z Jindřichohradecka. Ten shodně s náhodným svědkem popsal muže, který ho měl napadnout. Útočník ho měl strhnout na zem z lavičky a opakovaně ho kopat do oblasti hlavy. Jeho slova potvrdil jeho kamarád, který byl celé události přítomen. Stav napadeného muže si vyžádal zásah zdravotnické záchranné služby, která si ho převzala k lékařskému vyšetření.

Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR. U šestadvacetiletého muže, podezřelého z napadení osmatřicetiletého muže, mezitím strážníci provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem přes 2 ‰. Policisté si ho následně převzali k dalšímu opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková