Útočník napadl hosta baru na toaletách, důvod neznámý

K napadení hosta jednoho z barů na Pražské třídě došlo ve chvíli, kdy se muž uchýlil na toaletu. Neznámý útočník mu po několika úderech do hlavy ještě vyhrožoval další újmou na zdraví. Otřeseného muže pak ponechal svému osudu. Lékařské ošetření si naštěstí jeho stav nevyžádal. Strážníci se od dvojice poškozeného a útočníka mnoho nedozvěděli, případ však rozhodně neskončil.

V pátek 12. října krátce před desátou hodinou večerní vyjížděla hlídka na oznámení o napadení v baru na Pražské třídě. Poškozený muž se po útoku vydal ven, kde však spatřil dotyčného útočníka. Ten na něj zjevně čekal, a tak vzal napadený muž nohy na ramena. Útočník ho však pronásledoval až do Pekárenské ulice, odkud muž v obavě o své zdraví přivolal strážníky. Osmapadesátiletý muž neutrpěl žádné viditelné zranění a lékařskou pomoc nabízenou strážníky odmítl. Orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek přes 2 ‰. Ještě více však nadýchal označený útočník, kterého strážníci nalezli nedaleko. Jednalo se o pětačtyřicetiletého obyvatele Českých Budějovic. Důvod, proč napadl druhého hosta v baru, se však strážníci nedozvěděli.

Dalším šetřením případu se bude nyní zabývat správní orgán. Za přestupek proti občanskému soužití hrozí pachateli pokuta až 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková