Útěk border kolie řešili strážníci za poslední měsíc již potřetí

V pondělí odpoledne překvapilo řidiče chlupaté zvíře, zmateně pobíhající mezi projíždějícími vozidly na frekventované Pražské třídě. Fenu border kolie naštěstí spatřila třiatřicetiletá žena, které se jí podařilo bez jakékoliv újmy na zdraví feny nebo ostatních účastníků silničního provozu odchytit. Zvířeti poskytla péči do příjezdu hlídky městské policie.

Na oznámení o odchytu feny černobílé barvy na Pražské třídě vyjížděla hlídka městské policie v pondělí krátce po třetí hodině odpolední. Strážníci již při přebírání zvířete věděli, komu fena patří. Nesetkali se s ní totiž poprvé. Za poslední měsíc dotyčná border kolie utekla již potřetí. Strážníci jí následně převezli do místa jejího bydliště, kde fenu předali do rukou její majitelky. Třicetiletá žena ze Slovenska se snažila strážníky přesvědčit, že pro fenu ještě nestihla vybudovat obydlí. Z časových důvodů však nestihla ani přihlásit fenu k místnímu poplatku ze psů.

Dalším šetřením případu se bude nyní zabývat správní orgán. Žena se bude zpovídat z přestupku proti pořádku v územní samosprávě a přestupku proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání. Za ně jí hrozí jí pokuta až 100 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková