Usedl za volant bez řidičského oprávnění, předtím se posilnil alkoholem

Jedenatřicetiletý muž z Českých Budějovic bez řidičského oprávnění usedl ve středu večer za volant vozidla v domnění, že mu jeho nedovolená jízda projde. Odhalila ho však hlídka městské policie. Muž navíc strážníkům přiznal, že před jízdou požil alkohol. Orientační dechovou zkoušku však odmítl. Případ si převzali do svých rukou policisté.

Ve středu 2. září krátce po osmé hodině večerní projížděla hlídka městské policie Husovou třídou. V protilehlém jízdním pruhu náhle strážníci spatřili vozidlo, za jehož volantem seděl jim známý muž. Důvodné podezření, že muž řídí bez řidičského oprávnění, se rozhodli okamžitě prověřit. Vozidlo dostihli za kruhovým objezdem směrem na sídliště Máj. Když vozidlo zastavili a řidiče vyzvali k předložení příslušných dokladů k řízení motorového vozidla, podle očekávání se nedočkali. Muž za volantem přiznal, že po uplynutí trestu spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel si řidičské oprávnění již neobnovil. Když ho strážníci vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, muž odmítl. Následovalo přiznání, že se před jízdou posilnil alkoholem. Strážníci celý případ předali do rukou přivolaných policistů.

Jedenatřicetiletého muže nyní čeká pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz činnosti po dobu trvání od jednoho do dvou let.

Autor: Mgr. Věra Školková