Urážel a obtěžoval cestující na zastávce, skončil v poutech na záchytné stanici

Agresivní chování podnapilého muže na zastávce autobusu na Mariánském náměstí si v úterý odpoledne vyžádalo zásah hlídky městské policie. Muž skončil v poutech na protialkoholní záchytné stanici. Po vystřízlivění se bude zpovídat správnímu orgánu z několika přestupků.

V úterý 20. dubna krátce před čtvrtou hodinou odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži obtěžujícím cestující na zastávce městské hromadné dopravy na Mariánském náměstí. Ke strážníkům se na místě přihlásila žena, která strážníkům popsala průběh celé události. Muž měl dle jejích slov hrubými výrazy napadat a obtěžovat cestující čekající na zastávce. Událost mezitím zaznamenal i operátor městského kamerového systému. Označený muž bez ochrany dýchacích cest se jen stěží držel na nohou. Při jednání se strážníky odvětil, že nechápe závadnost svého jednání a další hrubé urážky směřovaly na adresu samotných strážníků. Ti ho následně vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Muž se dal však náhle s hlasitým křikem na útěk a nereagoval na výzvy k zastavení. Strážníci ho okamžitě dostihli a nasadili mu služební pouta. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 2,92 ‰. Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu k posouzení, zda muž není ohrožen selháním životních funkcí. Poté byl sanitním vozidlem za asistence strážníků převezen k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Po celou dobu převozu i v průběhu jeho umístění na lůžko přitom hrubě urážel zdravotníky a strážníky.

Případ tím pro dvaadvacetiletého muže neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, přestupku proti občanskému soužití a přestupku podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

Autor: Mgr. Věra Školková