Uhynulého psa se známkami týrání odhodil neznámý pachatel ke kontejnerům

Odhozené tělo psa schované mezi odpadky nalezl v prostoru kontejneřiště v Krčínově ulici jeden ze zdejších obyvatel. Muž na místo okamžitě přivolal strážníky. Mrtvé zvíře neslo zjevné známky týrání. Případ si převzali do svých rukou policisté.

V sobotu 3. srpna krátce před desátou hodinou dopolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o nálezu uhynulého psa do Krčínovy ulice. Pes, částečně schovaný v igelitovém pytli a sportovní látkové tašce, ležel před nádobami na odpad v prostoru kontejneřiště. Strážníci zjistili, že se pravděpodobně jedná o stafordšírského teriéra světle hnědé barvy. Mrtvé zvíře bylo zjevně vyhublé a neslo zjevné známky týrání. Majitele psa se však na místě zjistit nepodařilo. Pes totiž nebyl označen čipem ani jiným identifikačním znamením.

Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. V součinnosti s policisty pak převezli tělo psa ve vozidle určeném k převozu zvířat do Státního veterinárního ústavu v Českých Budějovicích.

Autor: Mgr. Věra Školková