Třináctiletá dívka nadýchala téměř 1,5 promile

Strážníci městské policie vyjížděli k nahlášené potyčce dvou osob u dětského hřiště na sídlišti Vltava. Z napadené ženy se vyklubala podnapilá třináctiletá dívka.

V úterý 19. května v deset hodin večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o potyčce muže se ženou u dětského hřiště na sídlišti Vltava. Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie. Strážníci na místě nalezli mladou dívku s krvavou odřeninou na ruce. Hlídka dívce poskytla první pomoc a pokusila se zjistit, co se stalo. Třináctiletá dívka příliš nespolupracovala a neovládala své chování. Strážníkům se svěřila, že vypila nějaký alkohol, a že je silnou diabetičkou.  Strážníci dívku podrobili orientační dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem 1, 49 promile.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem strážníci na místo přivolali posádku ZZS, která mladou dívku převezla do nemocnice k dalšímu ošetření. O události byl vyrozuměn zákonný zástupce podnapilé dívky a událost bude předána jako podnět na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu k dalšímu řešení.

Podle svědků události měla dívka dorazit na hřiště v doprovodu mladého muže, se kterým se měla hádat a mělo dojít i k drobné fyzické rozepři. Muž měl před příjezdem strážníků z místa odejít neznámo kam.  Kde k alkoholu dívka přišla se nepodařilo zjistit.