Třiatřicetiletý řidič považoval zákaz řízení za nepodstatný problém

Řešení dopravního přestupku třiatřicetiletého řidiče osobního vozidla odhalilo daleko závažnější prohřešek proti zákonu. Třiatřicetiletý muž z Prachaticka totiž usedl za volant navzdory uloženému zákazu. Sebevědomé vystupování řidiče však nasvědčovalo tomu, že si velké starosti s porušováním zákona nedělá.

V neděli 27. ledna krátce před druhou hodinou odpolední prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na Žižkově třídě. Právě tudy projíždělo vozidlo zn. Škoda, jehož řidič nerespektoval zákazové dopravní značení a odbočil do Nádražní ulice. Když ho strážníci zastavili, nestačili se divit. Sebevědomý řidič vystoupil z vozidla a strážníkům ihned oznámil, že jezdí bez řidičského průkazu. Ospravedlnit jeho prohřešek proti zákonu měla podle něj skutečnost, že potřeboval odvézt své kamarády. Následnou kontrolou totožnosti třiatřicetiletého muže v registru řidičů strážníci zjistili, že mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel. A to až do července roku 2021. Strážníci proto na místo přivolali hlídku Policie ČR, která řidiči zakázala další jízdu a celý případ si převzala.

Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Muže čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Autor: Mgr. Věra Školková