Alkoholem posilněný muž se nerozpakoval usednout za volant

Třiadvacetiletý muž z Táborska strávil sobotní noc ve víru krajské metropole. Vydatně popíjel alkohol a zřejmě si nedělal starosti s tím, jak se dostane domů. Přijel sem totiž osobním motorovým vozidlem. Nakonec se rozhodl usednout za volant a přibrat na sedadlo spolujezdce svého kamaráda. Zastavili ho však strážníci. Muž skončil v rukou policistů. Nyní ho čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V neděli 9. září v půl šesté ráno spatřil operátor městského kamerového systému muže ležícího na Náměstí Přemysla Otakara II. Muž se vzápětí zvedl a odcházel k jednomu ze zaparkovaných vozidel. Nastoupil do vozidla a ulehl na sedadlo k odpočinku. Do té doby bylo všechno v pořádku. Krátce před osmou hodinou ranní však operátor spatřil dotyčné vozidlo, jak se rozjíždí a míří ven z centra města. Podezření, že za volantem sedí podnapilý řidič, se okamžitě vydala prověřit hlídka městské policie.

Strážníci vozidlo zastavili a řidiče podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol. Muž však nebyl ani po několika pokusech schopen zkoušku úspěšně vykonat. To se podařilo až přivolaným policistům. Řidič nadýchal 1,2 ‰ alkoholu. Případem se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková