Třiadvacetiletá žena šacovala spícího muže, sledovala jí kamera

Šacování spícího muže se nevyplatilo třiadvacetileté ženě z Českých Budějovic. Ta procházela se svými dvěma společníky v úterý krátce po půlnoci po Lannově třídě. Když spatřila muže spícího na lavičce, neváhala a využila příležitosti. K cizímu majetku si naštěstí nepomohla, navíc jí čekají potíže se zákonem.

V úterý 30. července v půl jedné ráno spatřil operátor městského kamerového systému na Lannově třídě ženu, která se skláněla nad ležícím mužem a prohlížela obsah jeho kapes. Muž se však mezitím probudil. Žena vzala nohy na ramena a spolu se svými dvěma společníky, kteří postávali nedaleko, rychle odcházela. Povedenou trojici zakrátko zastavila hlídka městské policie. Třiadvacetiletá žena se strážníky snažila přesvědčit o tom, že muže chtěla jen probudit a zjistit, jestli je v pořádku. Třiačtyřicetiletý muž, který se stal středem jejího zájmu, však naštěstí k žádné újmě na majetku nepřišel. Strážníkům se svěřil, že do jihočeské metropole přijel se svým bratrem. Když jim pak ujel zpáteční vlak, rozhodli se čekání na další spoj ukrátit nejednou sklenkou alkoholu. Potom oba ulehli na lavičku. Že to nebyl zrovna nejlepší nápad, o tom se jeden z nich přesvědčil na vlastní kůži.

Ženu, která se pokusila o krádež na spícím muži, strážníci i s jejími dvěma společníky předali do rukou hlídky Policie ČR. Dalším šetřením případu se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město v ulici Tř. 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková