Tři mladíci povalili několik popelnic, vše zachytily kamery

Zvláštní zábavu si našli během čtvrtečního večera tři mladíci z Českých Budějovic. Operátor městského kamerového systému si všiml trojice mladíků v ulici Nádržní. Chlapci se bavili tím, že povalovali popelnice. Dva chlapci ve věku šestnáct a patnáct let byli pod vlivem alkoholu. Pro podnapilé mladíky si přijeli rodiče.

Ve čtvrtek 26. prosince krátce před půlnocí si operátor městského kamerového systému všiml trojice mladíků v ulici Nádražní. Chlapci se bavili tím, že povalili několik popelnic. Na místo události byla ihned vyslána hlídka městské policie. Chlapci se strážníkům vymlouvali, že o ničem neví. Když se dozvěděli, že je po celou dobu monitoruje kamera, tak se přiznali a místo uklidili. Strážníci během komunikace s mladíky pojali podezření, že jednou z příčin podivného chování by mohl být alkohol. Následná orientační dechová zkouška podezření strážníků potvrdila. Patnáctiletý hoch nadýchal 0,86 promile. Jeho o rok starší kamarád 0,95 promile. Oba strážníkům tvrdili, že jim alkohol poskytla neznámá osoba.

Strážníci o události vyrozuměli jejich rodiče, kteří se na místo posléze dostavili. Oba zákonní zástupci podnapilých hochů byli seznámeni se skutečností, že událost bude předána jako podnět na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu k dalšímu řešení.