Strážníkům se podařilo zachránit odcizené jízdní kolo

V neděli 26. února po deváté hodině večerní přijalo operační středisko městské policie oznámení, že v ulici F. A. Gerstnera bylo právě odcizeno jízdní kolo. Pachateli krádeže měli být tři muži, kteří hned po činu zamířili k parku Háječek. Na místo okamžitě vyjížděly hlídky městské policie.

Strážníci začali pátrat po třech podezřelých osobách, které jim svědci věrně popsali. Po chvíli je nalezli mezi letním kinem a zimním stadionem, jak se ukrývají před zraky kolemjdoucích. Strážníky nepřekvapilo, že se jedná o „známé firmy“. Jeden z mužů, devětadvacetiletý občan z Českých Budějovic má během tohoto víkendu na svém kontě již jeden odhalený prohřešek proti zákonu. Jak jsme informovali, v sobotu byl jedním z lovičů mincí ze Samsonovy kašny. On i jeho čtyřiačtyřicetiletý a pětadvacetiletý společník z českokrumlovska se na dotaz strážníků, zda ví něco o odcizeném jízdním kole, značně ošívali. Strážníci však o několik minut později nalezli dámské jízdní kolo značky Kellys bez předního kola, ukryté v nedalekých křovinách. Jak mezitím strážníci zjistili, přední kolo zůstalo uzamčené na místě, kde k odcizení došlo.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ i pachatele podezřelé z krádeže kola převzala k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková