Strážníkům se podařilo odhalit dvě osoby hledané policií i odcizené vozidlo

Jen v průběhu sobotního dopoledne se strážníkům podařilo vypátrat dva muže hledané policií i odcizené vozidlo.

První osobu, po které pátrali policisté z krajského města, strážníci vypátrali na sídlišti Máj. Při běžné dopolední kontrole ve Větrné ulici spatřili mladého muže, jehož podoba odpovídala fotografii osoby hledané policií. Muž u sebe neměl žádné osobní doklady, proto ho strážníci předvedli na obvodní oddělení Policie ČR Čtyři dvory. Zdejší policisté ověřili jeho totožnost a potvrdili i to, že po mladém muži pátrají z důvodu podezření z přečinu krádeže. Policisté si dvacetiletého muže z Českobudějovicka převzali k dalšímu opatření.

Téhož dne kolem poledne projížděla hlídka městské policie opět Větrnou ulicí. Před jedním z domů spatřili mladíka, jehož fotografie v současné době figuruje v celostátní pátrací  databázi Policie ČR. Jakmile mladík spatřil strážníky, dal se na útěk. Na opakované zákonné výzvy strážníků k zastavení nereagoval. Běžel přes ulici J. Opletala až do ulice Sokolská. Zde mu cestu zatarasil řidič vozidla, který strážníkům nabídl svou pomoc. Strážníci na místě muže zadrželi a již v poutech ho převezli na obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory. Policisté potvrdili, že po sedmnáctiletém muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání a převzali si ho k dalšímu opatření.

Strážníkům se však dařilo i do třetice. Podařilo se jim nalézt osobní vozidlo značky Škoda Octavia, které odcizil dosud neznámý pachatel před několika dny na Pražském předměstí v Českých Budějovicích. Informaci o pátrání po vozidle dostávaly všechny hlídky městské policie v terénu. Strážníkům netrvalo dlouho a odcizené vozidlo vypátrali odstavené v ulici F. A. Gerstnera. Na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková