Strážník ve svém osobním volnu zadržel celostátně hledaného muže

K náhodnému setkání strážníka městské policie v jeho osobním volnu s celostátně hledaným sedmnáctiletým mladíkem došlo ve čtvrtek 18. ledna dopoledne v centru města. Mladý muž se bránil zákroku strážníka a snažil se uniknout svému osudu. Nakonec však díky strážníkovi a přítomným svědkům skončil v rukou policistů.

Ve čtvrtek 18. ledna krátce po jedenácté hodině dopolední procházel strážník městské policie v Českých Budějovicích v době svého volna Kanovnickou ulicí. Ulicí Kněžská k němu přicházel mladý muž, jehož podobu strážník znal. Mladík se totiž v předchozích dnech ocitl v celostátním hledáčku policistů. Strážník si svou domněnku následně prověřil v pátrací databázi Policie ČR. Ukázalo se, že byla správná.

Strážník se rozhodl jednat a mladíka dostihl. Po prokázání své příslušnosti k městské policii konfrontoval dotyčného se skutečností. Zda sedmnáctiletý mladík věděl, že po něm pátrá policie, neprozradil. Náhle se však dal na útěk a strážník ho musel zastavit za použití donucovacích prostředků. Mladík se však nadále bránil a snažil se uniknout z rukou strážníka. Ten požádal o pomoc svědky události, kteří pomohli při udržení hledaného na místě a přivolali hlídku Policie ČR. Policisté si po svém příjezdu převzali mladého muže k dalšímu opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková