Strážník českobudějovické městské policie Tomáš Hubinger přináší vynikající výsledky z jednoho z nejpopulárnějších závodů překážkového sportu na světě

Pravděpodobně nejdůležitější vlastností pro výkon zaměstnání v bezpečnostních složkách je psychická a fyzická odolnost. Strážník českobudějovické městské policie Tomáš Hubinger si své schopnosti ověřuje nejen v zaměstnání, ale několik posledních sezon i v jednom z nejpopulárnějších závodů překážkového sportu na světě – Spartan Race. V letošní závodní sezóně Central Europe series ve věkové kategorii 40–44 let vybojoval vynikající 7. místo.

Série těchto závodů se skládá ze čtyř závodů konaných v různých státech Evropy (Česko, Rumunsko, Maďarsko a Slovensko). Účastník musí absolvovat minimálně tři z nich. Poslední závod se konal na Slovensku a zároveň byl součástí „Trifecta weekendu“. Závodník zde musí dokončit všechny tři obtížnosti závodů – tzn. sprint 7 km, super 11 km a beast 21 km, přičemž se mu v cíli sčítají výsledky za všechny tři závody. Za tento víkend bylo absolvováno téměř 40 km s výškovým převýšením 2600 m a 91 překážek. Tomáš Hubinger v tomto závodě obsadil velmi krásné 75. místo z 500 závodníků, kteří dokázali tuto sérii dokončit. Díky vynikajícím výsledkům si zajistil kvalifikaci na mistrovství Evropy v jednotlivcích a mistrovství světa v Trifectě konané v Řecké Spartě.

Autor: Mgr. Věra Školková