Strážníci získali nové zázemí v Mercury centru

V Dopravně obchodním centrum Mercury na Nádražní ulici byla dnes oficiálně otevřena nová služebna Městské policie České Budějovice. Zázemí bude sloužit strážníkům pro vyřízení nejnutnějších záležitostí. Prozatím nebude určeno kontaktu s veřejností. Slavnostního přestřižení pásky se dopoledne zúčastnil primátor Jiří Svoboda a ředitel DOC Mercury Jiří Ludačka.

„Otevření tohoto zázemí je důkazem dobré spolupráce města a centra Mercury, které nám vyšlo vstříc a samo prostory k využití městské policie nabídlo za velmi výhodných podmínek. Cílem je častější dohled strážníků a zvýšení bezpečnosti nejen v okolí Mercury, ale také na Lannově třídě, Palackého náměstí, v Nádražní ulici a ulicích v blízkosti obou nádraží, kde bohužel dochází k častějším projevům rušení veřejného pořádku, požívání alkoholu i majetkové kriminalitě,“ řekl při slavnostním zahájení provozu Jiří Svoboda.

„Tato služebna na velmi frekventovaném místě v blízkosti nádraží nám pomůže ušetřit čas, který jsme dosud museli věnovat cestám na domovskou služebnu v ulici Jaroslava Haška. Hlídkovou činnost strážníků zde v okolí posilují také kamery městského kamerového dohlížecího systému. Ke kontrolám v ulicích tak může nyní docházet mnohem intenzivněji,“ uvedl David Štýfal, mluvčí městské policie.

 

Autor: Renáta Kollarczyková