Strážníci zastavili řidiče pod vlivem alkoholu

Řidič osobního automobilu nerespektoval dopravní značení a přímo před strážníky projel zákazem vjezdu. Řidič nevlastnil řidičský průkaz a řídil pod vlivem alkoholu. Nadýchal 0, 57 promile. Událost byla předána Policii ČR.

V pondělí 9. listopadu v půl čtvrté odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Žižkova tř. Strážníci si zde všimli řidiče osobního automobilu Renault, který nerespektoval dopravní značení a přímo před strážníky projel zákazem vjezdu. Strážníci řidiče zastavili předepsaným způsobem na bezpečném místě a vyzvali jej k předložení dokladů a k podání vysvětlení.

Čtyřiačtyřicetiletý řidič strážníkům sdělil, že si zákazu vjezdu nevšiml. Zároveň se přiznal, že usedl za volant i přesto, že nevlastní řidičský průkaz. Strážníkům se nezdála být v pořádku ani artikulace muže. Hlídka řidiče podrobila orientační dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem 0, 57 promile. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení.