Strážníci zastavili řidiče bez řidičského oprávnění a pod vlivem drog

Strážníci v Českých Budějovicích během své běžné kontrolní činnosti spatřili za volantem osobního automobilu Škoda muže, o kterém z místní znalosti věděli, že by řídit neměl. Muž totiž nemá řidičský průkaz. Přivolaní policisté muže podrobili testu na přítomnost drog, který vyšel s pozitivním výsledkem.

Ve středu 27. května v půl desáté dopoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Plzeňská. Při vjíždění na kruhový objezd si strážníci všimli za volantem osobního automobilu Škoda muže, o kterém z místní znalosti věděli, že nemá řidičské oprávnění. Šestatřicetiletý muž z Českých Budějovic si byl svého počínání vědom také. Po spatření hlídky sešlápl plynový pedál, odbočil na parkoviště a přelezl si na sedadlo za spolujezdce. Strážníkům poté tvrdil, že vozidlo neřídil.

Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si po zjištění všech skutečností událost převzala. Muž po příjezdu policie své tvrzení přehodnotil a k řízení vozidla se přiznal. Muž byl následně podroben orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Zkouška vyšla pro řidiče dobře, tedy s negativním výsledkem. Test na drogy měl však pozitivní.