Strážníci zasahovali u podnapilého agresivního muže

V pondělí 27. června přijalo operační středisko městské policie oznámení o agresivním podnapilém muži poblíž parku 4D. Na místo byly neprodleně vyslány hlídky městské policie.

Ke strážníkům se přihlásila skupinka dětí, která hlídce agresora označila. Jeden z chlapců strážníkům uvedl, že se podnapilému muži snažil poskytnout pomoc, ale ten ho místo poděkování napadl. Měl ho udeřit pěstí a následně i škrtit. V ten moment mu přispěchali na pomoc jeho kamarádi a podnapilého muže odstrčili.

Podnapilý muž nebyl pro strážníky neznámou osobou. V minulosti s ním řešili již několik událostí týkajících se narušení veřejného pořádku. Ani v tomto případě nebyla s šestadvacetiletým mužem z Českých Budějovic snadná domluva. Muž nekontroloval své pohyby ani chování. Pro svou podnapilost byl nebezpečný sám sobě i svému okolí. Nekontrolovaně okolo sebe kopal a máchal rukama. Strážníci proti muži použili donucovací prostředky a nasadili mu služební pouta.

Po zklidnění byl muž podroben orientační dechové zkoušce. Přístroj na měření alkoholu v dechu ukázal hodnotu 2,72 promile. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení.