Strážníci zasahovali proti agresivnímu muži

Agresivní muž si v úterý v podvečer vybíjel zlost na budově radnice. Rozbil skleněné tabule na stěně magistrátu a snažil se dostat dovnitř. Strážníci proti muži použili donucovací prostředky a na Policii ČR byl předveden v poutech.

V úterý 26. května krátce po osmé hodině večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o agresivním muži, který měl demolovat vstupní dveře českobudějovické radnice. Na místo události byla ihned vyslána hlídka městské policie. Jednapadesátiletý muž z Prahy stihl strhat papírové cedule a rozbít skleněné tabule, které překrývají informace o úředních hodinách a jednotlivých odborech.

Muž se neuklidnil ani po příjezdu strážníků. Po celou dobu jim nadával a odmítal spolupracovat. Agresivita muže se neustále stupňovala a na zákonné výzvy nereagoval. Strážníci proti muži nakonec použili donucovací prostředky a byla mu nasazena služební pouta. Vzhledem ke vniklé škodě na majetku si strážníci na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení.

Muž se na policejní stanici dostal během několika hodin hned dvakrát. O pár hodin dříve byl strážníky na policii předveden, když odmítl prokázat svou totožnost po tom, co obtěžoval hosty kavárny na Sokolském ostrově. Muž je podezřelý ze spáchání hned několika přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku. Událostí by se měl dále zabývat správní orgán českobudějovického magistrátu.