Strážníci zasáhli v potyčce, útočníka museli převézt na záchytnou stanici v poutech

Svědky slovní a následně i fyzické potyčky mezi dvěma muži v parku Na Sadech se ve čtvrtek odpoledne stala hlídka městské policie. Útočník skončil v poutech strážníků. Pokračování incidentu strážníci předešli převozem dotyčného na záchytnou stanici. Šestadvacetiletý muž nadýchal více než 3 ‰ alkoholu. Orientační dechová zkouška na alkohol u jeho protivníka ukázala dokonce více než 4 ‰ alkoholu. Případ bude mít dohru u správního orgánu.

Ve čtvrtek 14. října v pět hodin odpoledne prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v parku Na Sadech. U kašny spatřili jim známého muže, který se právě pustil do potyčky s druhým mužem, který k němu právě přicházel. Slovní výzvy k boji a výhrůžky ublížením na zdraví z úst přicházejícího muže skončily úderem do zad ze strany jeho šestadvacetiletého protivníka. Strážníci potyčku okamžitě ukončili. Šestadvacetiletý útočník však odmítal uposlechnout výzev strážníků a snažil se stále svého protivníka napadat. O několik vteřin později skončil v poutech. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala 3 ‰. Muž skončil den pobytem na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Šestadvacetiletý útočník a jeho sedmatřicetiletý protivník se budou zpovídat z přestupku proti občanskému soužití, šestadvacetiletý muž navíc z neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Autor: Mgr. Věra Školková