Strážníci zadrželi výtržníka na útěku, čeká ho trest

Šestadvacetiletý muž z Přerovska, který v pondělí 16. října fyzicky napadl dva muže na sídlišti Šumava, se bude nyní zpovídat z přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví. Do rukou policistů ho po jeho snaze utéci předali strážníci. Přečinu výtržnictví se však dotyčný muž dopustil již v minulosti. Za ten nynější mu hrozí přísnější trest, ve věznici si může pobýt až tři roky.

Krátce před šestou hodinou odpolední vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o potyčce několika mužů v blízkosti jednoho z barů v ulici J. Opletala. Na místě strážníci nikoho nezastihli. Svědci události však strážníkům ukázali směr, kterým před několika minutami odešel údajný útočník. Strážníci v okolí pátrali po muži, který by odpovídal popisu svědků.

V ulici Oskara Nedbala skutečně spatřili muže, který se snažil rychle ukrýt před zraky strážníků. Jakmile se strážníci přiblížili, muž se dal na útěk. Na jejich výzvy, aby se zastavil, nereagoval. Strážníci však muže vzápětí dostihli a zabránili mu v dalším možném útěku nasazením pout.

Mezitím se ke strážníkům přihlásili dva zranění muži. Jednoho z nich údajně napadl dotyčný muž úderem do oblasti hlavy zavřenou pěstí. Když napadený muž upadl, útočník ho ještě několikrát kopl do břicha. Druhý muž skončil po ráně zavřenou pěstí do obličeje s vyraženým předním zubem. Strážníci na místo okamžitě přivolali zdravotnickou záchrannou službu a hlídku Policie ČR.

Zranění osmadvacetiletého muže z Českých Budějovic si vyžádalo lékařské ošetření v českobudějovické nemocnici. Devětadvacetiletý muž z Českobudějovicka byl ošetřen na místě. Šestadvacetiletého útočníka předali strážníci do rukou policistů k dalšímu opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková