Strážníci zadrželi pachatele krádeže jízdního kola. Ta se odehrála v přímém přenosu pod městskou kamerou

Krádež dvou jízdních kol v přímém přenosu zaznamenala v pondělí ráno městská kamera na Sokolském ostrově. Následoval okamžitý zásah hlídek městské policie. Jednoho z pachatelů ujíždějícího z místa činu na odcizeném jízdním kole se strážníkům podařilo dostihnout nedaleko. Jeho jízda skončila nárazem do služebního vozidla městské policie a nasazením služebních pout. Strážníkům dobře známý osmadvacetiletý muž z Českých Budějovic skončil v rukou policistů.

V pondělí 18. října v půl deváté ráno spatřil operátor městského kamerového systému na Sokolském ostrově podezřelý pohyb dvou mužů. Ti postávali u jízdních kol, odstavených ve stojanu před městskou plovárnou. Náhle se v rukou mužů objevily pákové kleště. Následné přeštípnutí zámků dvou jízdních kol bylo otázkou několika vteřin. Muži na nic nečekali a na odcizených bicyklech se vydali k odjezdu.  V té době již na místo mířily hlídky městské policie. Strážníkům se podařilo jednoho z pachatelů krádeže dostihnout nedaleko. Muž jedoucí na jízdním kole však na výzvy k zastavení nereagoval a rychle ujížděl dál. Jeho jízda skončila nárazem do služebního vozidla městské policie. Muž se po nasazení pout ke krádeži kola ve spolupráci se svým společníkem přiznal. Strážníci ho následně převezli na obvodní oddělení Policie ČR – město. Zde muže předali do rukou přítomných policistů včetně odcizeného jízdního kola i „nářadí“, použitého k přeštípnutí zámku.

Další odcizené jízdní kolo předala o dva dny dříve do rukou strážníků žena, která bicykl značky Merida modré barvy nalezla odhozený v křovinách v Nerudově ulici. Celý případ si k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté.

Autor: Mgr. Věra Školková