Strážníci zadrželi chovankyni výchovného ústavu na útěku

Tentokrát již desátou osobu hledanou policisty na území celé České republiky letos vypátrali českobudějovičtí strážníci. Šestnáctiletá dívka opustila bez povolení výchovný ústav v Jindřichově Hradci. A nebylo to poprvé. Její cesta směřovala jako obvykle do Českých Budějovic, odkud pochází. Před strážníky se snažila ukrýt v obchodním centru, nakonec si však svůj útěk rozmyslela. Policejní eskortou pak byla převezena do dětského diagnostického ústavu v Homolích.

V pátek 2. února v půl sedmé večer prováděla hlídka městské policie kontrolu zaměřenou na veřejný pořádek v prostoru autobusového nádraží v obchodním centru Mercury. Když strážníci spatřili jim známou tvář mladistvé dívky, zpozorněli. V té době totiž její fotografie figurovala v celostátním hledáčku policistů.

Jakmile dívka zaregistrovala přítomnost strážníků, seběhla po pohyblivých eskalátorech obchodního centra a snažila se ukrýt na veřejných toaletách. Důrazných výzev strážníků, aby se zastavila, však nakonec uposlechla. Strážníci následně šestnáctiletou dívku převezli na Obvodní oddělení Policie ČR Tř. 28. Října, kde ji předali do rukou policistů.

Autor: Mgr. Věra Školková