Strážníci zabránili zoufalé ženě skočit z okna v 10. patře domu

V sobotu strážníci zabránili ženě v zoufalém činu, kdy vyhrožovala skokem z okna v 10. patře panelového domu na sídlišti Máj. V půl sedmé večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení jednoho z obyvatel panelového domu, že ze sousedního bytu ve třetím patře se ozývá hlasitá hádka a hluk rozbíjeného nábytku.

Na strážníky při příjezdu čekal muž, který událost oznamoval. V té době již jedna z obyvatelek bytu, ve kterém došlo k incidentu, stála v chodbě 10. patra domu u otevřeného okna a na přicházející strážníky volala, že skočí dolů. Strážníci okamžitě k ženě přiskočili a uchopili jí pevně za ruce. Žena se strážníky i nadále zápolila a s vulgárními výrazy se jim snažila uniknout. Strážníci jí nakonec museli nasadit služební pouta.

Mezitím se ke strážníkům přihlásila spolubydlící dotyčné sedmatřicetileté ženy. Ta uvedla, že její přítelkyně se vrátila domů ze společenské akce v podnapilém stavu. Z neuvedeného důvodu začala rozhazovat věci v bytě a mezi oběma ženami došlo k prudké hádce. Sedmatřicetiletá žena se nakonec rozhodla, že ukončí svůj život skokem z okna, kterému strážníci zabránili.

Strážníci na místo mezitím přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Přítomný lékař rozhodl o převozu ženy na protialkoholní záchytnou stanici, odkud bude po odeznění intoxikace předána do rukou odborného lékaře. Strážníci stále ještě bojující ženu doprovodili na záchytnou stanici, kde jí předali do rukou zdravotnického personálu.

Autor: Mgr. Věra Školková