Strážníci vypátrali dvě kradená jízdní kola v rukou „známých firem“

Českobudějovickým strážníkům se podařilo během několika dní vypátrat dvě odcizená jízdní kola. Jejich samozvaní majitelé budou mít jistě co vysvětlovat. Jejich právoplatní majitelé se naopak mohou těšit, že se se svými dopravními prostředky opět setkají.

V pátek 12. července krátce po poledni projížděla hlídka městské policie Strakonickou ulicí, kde spatřila jim známého muže jedoucího na jízdním kole. Strážníci na pohled zjistili, že jízdní kolo nápadně odpovídá popisu jednoho z odcizených kol. Cyklistu proto zastavili a přistoupili ke kontrole jeho totožnosti i prověření výrobního čísla jízdního kola. Jejich správná domněnka se vzápětí skutečně potvrdila. Kde mladý muž k jízdnímu kolu přišel, se však strážníkům nesvěřil. Strážníci devatenáctiletého muže z Českých Budějovic následně předali do rukou přivolaných policistů. Jízdní kolo převezli na Obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory. Dalším šetřením případu se budou zabývat místní policisté.

Další jízdní kolo v rukou třiatřicetiletého muže, který se za jeho majitele pouze vydával, vypátrali českobudějovičtí strážníci v pondělí brzy ráno. Krátce po páté hodině ranní projížděli Sukovou ulicí, kde spatřili jim známého muže. Třiatřicetiletý muž v doprovodu osmadvacetileté ženy vedl zjevně hodnotné jízdní kolo zn. 4E Fever. Jak strážníci vzápětí zjistili, výrobní číslo jízdního kola figurovalo v databázi odcizených jízdních kol. Třiatřicetiletý muž i s bicyklem skončil o několik minut později v rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR Tř. 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková