Strážníci vypátrali dva celostátně hledané muže. Jeden se prozradil cestováním „na černo“

V pátek se během několika hodin strážníkům českobudějovické městské policie podařilo v ulicích jihočeské metropole vypátrat dva celostátně hledané muže. Jeden z nich se prozradil cestováním městskou hromadnou dopravou „na černo“ a bez osobních dokladů. Druhý z nich nebyl strážníkům úplně neznámý. I když se snažil před nimi skrýt, strážníci ho poznali podle jeho nevšedního tetování. Oba muži skončili v rukou policistů.

V pátek 9. února krátce po poledni vyjížděla hlídka městské policie na žádost revizora dopravního podniku ověřit totožnost černého pasažéra na zastávku MHD Nádraží. Muž totiž u sebe buď neměl žádné doklady, nebo je raději nechal schované uvnitř svých kapes. Měl k tomu totiž pádný důvod. Jak totiž strážníci vzápětí zjistili, po devatenáctiletém muži z Karvinska bylo v té době vyhlášeno celostátní pátrání. Strážníci dotyčného o několik minut později předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR – město.

V půl čtvrté odpoledne téhož dne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Jírovcově ulici. Strážníci náhle zpozorněli. Před jedním z domů totiž spatřili postávat muže, který se při přiblížení hlídky snažil odvrátit tvář. Jenomže nejen tvář, ale i specifické tetování, strážníky přesvědčilo, že se jedná o jim domnělého celostátně hledaného muže. To se také po ověření jeho totožnosti potvrdilo. Strážníci jedenatřicetiletého muže z Českých Budějovic eskortovali na Obvodní oddělení Policie ČR, kde ho předali do rukou přítomných policistů.

Autor: Mgr. Věra Školková