Strážníci vypátrali během uplynulého týdne dvě kradená jízdní kola, na další dostali „tip“

Za uplynulý týden se českobudějovickým strážníkům podařilo odhalit hned dvě odcizená jízdní kola v rukou jejich nových „majitelů“. Další bicykl pomohl strážníkům vypátrat muž, který poznal kolo svého kamaráda v rukou neznámého muže.

Poslední z třetice odcizených jízdních kol strážníci vypátrali v pondělí 22. července v devět hodin večer na sídlišti Máj. Hlídka městské policie právě projížděla ulicí U Rozvodny, když spatřila muže s jízdním kolem, ukrývajícího se za zdí jedné z garáží. Důvod jeho podezřelého chování se zakrátko vysvětlil. Devětadvacetiletý muž se nejprve na dotaz k původu jízdního kola značně ošíval. Potom se však strážníky snažil přesvědčit, že bicykl zn. Superior koupil před rokem od svého známého. Zcela určitě se však nejednalo o jeho právoplatného majitele. Strážníci totiž kontrolou výrobního čísla jízdního kola zjistili, že jeho skutečný majitel bicykl již delší dobu postrádá.

Strážníci devětadvacetiletého výtečníka i jízdní kolo převezli na Obvodní oddělení Policie Tř. 28. Října, kde je předali do rukou policistů k dalšímu opatření. Muž bude mít policistům jistě co vysvětlovat.

Autor: Mgr. Věra Školková