Strážníci vypátrali během jediného dne tři policií hledané osoby

Dobrá místní znalost, neustálá bdělost a přehled o současném dění v krajském městě přináší strážníkům úspěchy. Během jediného dne odhalili a předali do rukou policistů tři osoby, po kterých pátrala Policie ČR.

V úterý 3. října krátce před osmou hodinou ranní prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost ve Strakonické ulici. Před jedním z hypermarketů strážníci spatřili muže, který se nápadně podobal osobě v hledáčku Policie ČR. Muž však u sebe neměl žádné osobní doklady, proto ho strážníci předvedli ke zjištění totožnosti na Obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory. Policisté ověřili totožnost muže a potvrdili, že po pětačtyřicetiletém občanovi z Českých Budějovic v současné době pátrají jejich českobudějovičtí kolegové. Policisté si dotyčného muže následně převzali k dalšímu opatření.

Téhož dne krátce před polednem prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Máj. V ulici Fr. Ondříčka strážníci spatřili chlapce, který vzbudil jejich pozornost. Po zjištění jeho totožnosti potvrdili svou správnou domněnku, že se jedná o o celostátně hledaného patnáctiletého chlapce z Českobudějovicka. Nezletilého vzápětí předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR Čtyři Dvory k dalšímu opatření.

Třetí osobu vypátrali strážníci v půl čtvrté odpoledne v blízkosti Palackého náměstí. Muže, kterého potkali před domem v ulici Riegrova, již znali z minulosti. Věděli též o skutečnosti, že podobizna muže figuruje v pátrací databázi Policie ČR. Třiadvacetiletý občan z Českých Budějovic byl vzápětí strážníky převezen na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října, kde byl předán do rukou policistů k dalšímu opatření.

 

Autor: Mgr. Věra Školková