Strážníci vykázali podnapilého muže z nákupního centra. Následovaly vulgární nadávky a úder pěstí do vystaveného vozu

Snaha o usměrnění podnapilého muže pokřikujícího po ostatních návštěvnících DOC Mercury pro něj skončilo nasazením pout a převozem na záchytnou stanici. Třiatřicetiletý muž si na své konto připsal řadu přestupků.

V sobotu 28. ledna krátce po šesté hodině večerní prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v prostoru autobusového nádraží v DOC Mercury. Strážníci náhle spatřili skupinu osob na eskalátorech, mezi nimiž se hlasitě projevoval muž pokřikující  na své okolí. Strážníci dotyčného vyzvali k odchodu. Ostatní jeho společníci se mezitím rozešli, u hlasitě se projevujícího muže se však výzva nesetkala s odezvou. Z jeho úst se na adresu strážníků snesla řada vulgárních výrazů, které vzápětí podpořil úderem do přední části vystaveného osobního vozidla. Zásah strážníků na sebe nenechal čekat. Ani po nasazení služebních pout však muž se strážníky nehodlal spolupracovat. Odmítl i provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Strážníci ho následně převezli k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Třiatřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z celé řady přestupků. Kromě neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci si na své konto přičte přestupek proti majetku a dva přestupky podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková