Strážníci vyjížděli na černého pasažéra. Podnapilý muž skončil v poutech na záchytné stanici

Jízda autobusem městské hromadné dopravy „na černo“ pod vlivem alkoholu, neuposlechnutí výzev strážníků, hrubé urážky a snaha o poškození služebního vozidla skončila v úterý večer pro šestadvacetiletého muže pobytem na záchytné stanici. Muž si na své konto připsal řadu přestupků. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

V úterý 1. listopadu krátce před osmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení revizora dopravního podniku o černém pasažérovi bez osobních dokladů na zastávku Nádraží. Jak strážníci na místě zjistili, černý pasažér před nastoupením do autobusu vypil nemálo alkoholu. Na zákonné výzvy k prokázání totožnosti nereagoval, proto strážníci rozhodli o jeho převozu na služebnu Policie ČR. Dotyčný však i nadále odmítal spolupracovat. Jeho aktivní odpor proti nastoupení do služebního vozidla museli strážníci překonat použitím donucovacích prostředků a nasazením služebních pout. I přes to se agresor ještě pokusil poškodit služební vozidlo kopem do dveří. Na místo se mezitím dostavila hlídka Policie ČR, která zjistila jeho totožnost. Strážníkům se mezitím u šestadvacetiletého muže podařilo provést orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 2,59 ‰. Dotyčného po poučení o jeho osudu převezli k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Po vystřízlivění se bude šestadvacetiletý muž zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, přestupku proti majetku a přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Navíc bude muset zaplatit pokutu za „černou“ jízdu.

Autor: Mgr. Věra Školková