Strážníci vezli narušitele nočního klidu na záchytnou stanici v poutech

Hlučný muž, který v pátek nad ránem narušoval noční klid v centru města hlasitým křikem, si vysloužil převoz na protialkoholní záchytnou stanici v poutech strážníků. Krátce před druhou hodinou ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o rušení nočního klidu před jedním z místních barů.

Strážníci v ulici Karla IV. spatřili mladého muže, který neustále hlasitě křičel. Muž nereagoval ani na opakované výzvy strážníků, aby přestal narušovat veřejný pořádek. Nadále pokračoval ve svém hlučném projevu a odmítal se strážníky jakkoliv spolupracovat. Ti museli nakonec proti muži použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta. Muž se i nadále neustále zmítal a hlasitě křičel. Strážníci ho poté převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. Osmnáctiletý muž z Českobudějovicka se zde ještě podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která ukázala výsledek 1,68 ‰.

Muž se bude po vystřízlivění zpovídat správnímu orgánu z přestupků rušení nočního klidu a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Autor: Mgr. Věra Školková