Strážníci vezli do ZOO Osmáka degu a zaháněli labuť z čtyřproudé silnice

Osmák degu pobíhající po sídlišti Vltava a labuť procházející se po mostě přes Vltavu mezi projíždějícími vozidly. Takové případy řešili strážníci ve čtvrtek.

Labuť procházející se po čtyřproudové silnici není nic tak vzácného jak, by se mohlo zdát. Alespoň ne na mostě ve Strakonické ulici v Českých Budějovicích. Strážníci zde zasahovali již mnohokrát. Letící labutě totiž mnohdy nezvládnou přelet přes most a přistanou na frekventované komunikaci. Tentokrát tomu bylo i ve čtvrtek 31. ledna krátce po desáté hodině dopolední. Labuť procházející po okraji mostu se zanedlouho podařilo strážníkům odchytit a vypustit jí do řeky.

Na oznámení o nálezu volně pobíhajícího hlodavce s názvem Osmák degu vyjížděla hlídka městské policie ve čtvrtek 31. ledna po páté hodině odpoledne. Strážníkům zmateného hlodavce předali nálezci, kteří ho odchytili u zastávky městské hromadné dopravy na sídlišti Vltava. Zřejmě se jednalo o uprchlého domácího mazlíčka některého chovatele. Strážníci Osmáka převezli do ZOO v Hluboké nad Vltavou.

Autor: Mgr. Věra Školková