Strážníci v začátku týdne předali nálezy mobilních telefonů i fotoaparátů jejich majitelům

Osobní zavazadlo nalezené v centru města, obsahující digitální fotoaparát, IPhone a další cennosti, jakož i nález mobilního telefonu Samsung, se díky poctivým nálezcům a strážníkům městské policie dostaly na začátku tohoto týdne zpět do rukou svých právoplatných majitelů.

V pondělí 12. července v šest hodin odpoledne se na služebnu Městské policie v Českých Budějovicích dostavil osmatřicetiletý muž z Českých Budějovic, který do rukou strážníků předal nalezený mobilní telefon Samsung. Strážníkům se zakrátko podařilo vypátrat jeho majitele a o nálezu ho vyrozumět. Sedmačtyřicetiletý muž si ještě téhož dne mobilní telefon s díky převzal.

V úterý 13. července krátce po poledni vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o nálezu odloženého osobního zavazadla v ulici Tř. 28. Října. Strážníci po převzetí zavazadla zjistili, že obsahuje několik cenných předmětů. Mezi ně patřil IPhone, digitální fotoaparát Olympus, dvoje dioptrické brýle, kapesní kalkulačka, ale i řada osobních dokladů. Strážníkům se zakrátko podařilo o nálezu informovat jeho právoplatného majitele. Jedenasedmdesátiletý muž z Českobudějovicka si díky poctivé nálezkyni odnesl svůj majetek nedotčený.  

Autor: Mgr. Věra Školková

ilustrační fotografie
ilustrační fotografie