Strážníci v sobotu absolvovali devět výjezdů za zvířaty, setkali se s ježkem i papouškem Žako

Pestré odpoledne připravilo strážníkům v sobotu 21. července dokonce devět výjezdů za zvířaty. Nález ježka na pěší zóně, uhynulý kos, nalezené živé mládě drozda, uzavřený pes v osobním vozidle, uhynulý potkan, zraněné kotě, nalezený pes a nález papouška Žako v obchodním centru zaměstnalo jednu hlídku městské policie téměř na celý den.

Sobotní den začínali českobudějovičtí strážníci výjezdem na Lannovu třídu. Po pěší zóně si totiž rázoval zmatený ježek. Strážníci ho vzápětí odchytili a vypustili v lesoparku Stromovka.

Krátce po osmé hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o zvířeti na rušné pozemní komunikaci na Pražské třídě. Uhynulého kosa, který se připletl pod kola projíždějících vozidel, převezli strážníci do kafilerního boxu.

Po desáté hodině ranní strážníci zachraňovali mládě drozda před panelovým domem v ulici J. Opletala ve Čtyřech Dvorech. Mládě naštěstí nebylo zraněné, a jelikož bylo zjevně schopné samostatného života, vypustili ho strážníci do volné přírody.

Na psa uzavřeného ve vozidle, zaparkovaném před jedním obchodním centrem, v Českém Vrbném vyjížděla hlídka městské policie krátce po jedenácté hodině dopolední. Oznámení se však naštěstí nepotvrdilo.

Před půl druhou odpoledne nalezli obyvatelé Písecké ulice uhynulého hlodavce u kontejnerů na komunální odpad. Strážníci místo prohledali a nalezeného potkana bez známek života převezli do kafilerního boxu.

Na oznámení o údajně zraněném ptákovi v Prachatické ulici vyjížděla hlídka městské policie v sedm hodin večer. Zranění se nepotvrdilo, proto strážníci ptáka vypustili do volné přírody.

V půl deváté večer řešili strážníci případ německého ovčáka, nalezeného u obchodního centra Na Dlouhé louce. Pes bez jakéhokoliv identifikačního označení skončil v městském útulku, kde počká do doby, než si ho vyzvedne jeho majitel.

Zraněné kotě, nalezené u benzinové čerpací stanice Na Dlouhé louce, si strážníci převzali do rukou v deset hodin večer. Kotě předali do rukou zaměstnanců městského útulku, kteří zajistili veterinární ošetření.

Nejkurióznějším případem sobotního dne byl pravděpodobně nález papouška v obchodním centru na Pražské třídě. Toho náhodně nalezl muž, který před polednem přišel ke svému vozidlu na střešní parkoviště. Vysílený Žako byl zjevně rád, že se ho někdo ujal a muži dokonce usedl ochotně na rameno. Papoušek měl kroužek s označením, podle něhož se však i přes veškeré snahy operačního střediska městské policie nepodařilo zjistit jeho právoplatného majitele. Strážníci proto papouška převezli do ZOO Hluboká nad Vltavou. O několik desítek minut později se po svém domácím mazlíčkovi začala shánět jeho majitelka, která se o informace přihlásila na tísňové lince městské policie. Papouška si poté vyzvedla z rukou zaměstnanců ZOO Ohrada.

Autor: Mgr. Věra Školková