Strážníci v neděli vyjížděli ke zraněné poštolce i uprchlé želvě

Strážníky v neděli zaměstnalo několik výjezdů k záchraně zvířat. Na sídlišti Vltava uvízla zraněná poštolka, ale procházela se zde i želva většího vzrůstu. Azyl v městském útulku nalezlo několik měsíců staré kotě, nalezené v Litvínovické ulici. Strážníci však zachraňovali i údajně zraněného chovného holuba na okraji krajské metropole. Ten po poskytnutí několika doušků vody nakonec sám odletěl. O uhynulou srnu v Branišovské ulici se pak na oznámení strážníků postarali myslivečtí hospodáři.

V neděli 7. července krátce po deváté hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie speciálně vyškolená k odchytu zvířat do Bezdrevské ulice na sídliště Vltava. Jednotka hasičského záchranného sboru sem vyjížděla na oznámení o uvízlé poštolce v síti na panelovém domu. Strážníci zraněného dravce od hasičů převzali a o pár desítek minut později ho předali do rukou zkušených ošetřovatelů ZOO v Hluboké nad Vltavou.

Na sídliště Vltava však strážníci vyjížděli v odpoledních hodinách ještě jednou. Náhodní kolemjdoucí totiž v blízkosti Alzheimercentra na Husově třídě spatřili procházející se želvu. Strážníci želvu s pomocí nálezců odchytili. Komu zvíře patří, se jim bohužel zatím zjistit nepodařilo. Želvu si proto do doby, než se o ni přihlásí její právoplatný majitel, převzali do své péče.

Autor: Mgr. Věra Školková