Strážníci v Českých Budějovicích odhalili dvě osoby v celostátním pátrání

Strážníci v Českých Budějovicích se intenzivně věnují kontrolám dodržování krizových nebo mimořádných opatření. To ovšem nemění nic na tom, že se věnují i ostatním činnostem. Jedné z hlídek například stačila necelá hodina k tomu, aby odhalila dva muže v celostátním pátrání. Oba muži byli předáni policistům k dalšímu opatření.

V úterý 3. listopadu krátce před čtvrtou hodinou odpoledne si strážníci městské policie všimli mladého muže na Lannově třídě. Muž odpovídal popisu hledané osoby a hlídka si byla jistá, že jde o muže v celostátním pátrání. Strážníci muže zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti. Muž u sebe neměl žádné doklady, což bylo drobnou komplikací. Nicméně muž s hlídkou spolupracoval a svou totožnost prokázal ústně. Strážníkům se posléze podařilo získané údaje ověřit přes centrální operační středisko. Zároveň získali potvrzující informaci, že jejich podezření bylo správné. Po třicetiletém muži z Českých Velenic bylo skutečně vyhlášeno celostátní pátrání.

Druhého muže v pátrání odhalila stejná hlídka o necelou hodinu později a jen o pár desítek metrů jinde, než tomu bylo v prvním případě. Devětatřicetiletého muže z Trhových Svinů strážníci zastavili v Nádražní ulici. I on byl v hledáčku Policie ČR.

Oba muži byli předvedeni na obvodní oddělení Policie ČR, kde byli předáni policistům k dalšímu opatření.