Strážníci spolu s policisty kontrolují kola a cyklisty

Preventivně bezpečnostní opatření Obvodního oddělení Policie ČR – město se ve dnech 11. – 13. srpna 2020 zaměřilo na kontrolu jízdních kol a cyklistů. Na preventivní akci se spolu s policisty aktivně podílí i českobudějovická městská policie.

Cílem tohoto opatření je především pátrání po odcizených jízdních kolech, hledaných osobách, ale i poskytování informací cyklistům, jak bezpečně zajistit své jízdní kolo proti odcizení nebo jak postupovat v případě krádeže.

Nejdůležitější je, aby si majitel jízdního kola řádně uschoval doklad o koupi jízdního kola, poznamenal si výrobní číslo a pořídil si jeho fotografii. V případě odcizení jízdního kola pak usnadní práci policistů při pátrání po jízdním kole nahlášení výrobního čísla, které je často jediným a nejdůležitějším identifikačním znakem. Při ponechání jízdního kola bez dozoru je důležité uzamknout kolo k pevné překážce kvalitním ocelovým zámkem.

Strážníci cyklistům dále rozdávají reflexní pomůcky a informativní letáky týkající se povinné výbavy jízdního kola i pravidel pro jízdu na kole.  

Autor: Mgr. Věra Školková