Strážníci si posvítili na podávání alkoholu mladistvým

Strážníci si v Českých Budějovicích posvítili na podávání alkoholu mladistvým. Na kontrolu se vydali s pracovnicí z odboru sociálně právní ochrany dětí. Výsledkem bylo osm mladistvých pod vlivem alkoholu.

V pátek 18. října v devět hodin večer se strážníci městské policie vydali s pracovnicí z odboru sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) do jednoho z českobudějovických barů v centru města. Ihned po příjezdu hlídek před bar bylo zjevné, že uvnitř nebude vše tak, jak má být. Obsluha baru uzamkla vstupní dveře a umístila na ně cedulku s tím, že se uvnitř jedná o soukromou akci. Strážníci byli do provozovny vpuštěni až po příjezdu Policie ČR. Uvnitř se nacházelo několik osob mladších osmnácti let. Všichni mladiství byli podrobeni orientační dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem hned u šesti z nich. Nadýchali od 0,28 do 0,56 promile. Jeden z chlapců hlídce potvrdil, že mu pivo prodala obsluha baru.

O dvě a půl hodiny později strážníci v baru provedli opětovnou kontrolu. Tentokrát u sklenice s pivem přistihli dvě sedmnáctileté dívky. Obě slečny byly podrobeny orientační dechové zkoušce na alkohol. Dívky nadýchaly shodně 0,15 promile. Obě slečny strážníkům potvrdily, že jim pivo nalila obsluha baru.

Událostí se bude dále zabývat českobudějovický správní orgán, kde provozovateli hrozí pokuta až 1 milion korun. K pokutě může být udělen i zákaz činnosti až na dva roky.