Strážníci byli svědky podezřelého manévru podnapilého řidiče

Téměř každý víkend odhalí strážníci i několik řidičů, kteří neváhají sednout za volant motorového vozidla podnapilí. Ani o tomto víkendu tomu nebylo jinak. Podezřelého manévru při otáčení vozidla na parkovišti obchodního centra na sídlišti Máj byli náhodnými svědky samotní strážníci. Odhalení příčiny, proč řidiči nestačila široká plocha parkoviště, bylo nasnadě.

V sobotu 24. března v půl jedné ráno projížděla hlídka městské policie Větrnou ulicí na sídlišti Máj. Na parkovišti u obchodního centra strážníci spatřili podezřelý manévr řidiče vozidla zn. Hyundai. Řidič měl zjevné problémy s otáčením vozidla a při couvání najel na chodník. Když ani nedal znamení o změně směru jízdy při vjíždění na hlavní silnici, strážníci pojali podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. To se také později potvrdilo. Strážníci vozidlo zastavili a řidiče podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,42 a 1,33 ‰. Třicetiletý muž z Českých Budějovic přiznal, že před jízdou vypil několik sklenic piva.

Strážníci následně muže předali k dalšímu opatření přivolaným policistům. Muže nyní čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková