Strážníci se během víkendu zabývali případy uhynulých i uprchlých zvířat

Jako obvykle přinesl víkend strážníkům několik případů souvisejících se zvířaty. Oznámení o uhynulé ovci na břehu řeky Vltavy v Rožnově přijalo operační středisko městské policie hned v sobotu ráno. Na místo vyjížděla hlídka specializovaná k odchytu zvířat. Strážníci zjistili, že se nejedná o ovci, ale uhynulého psa. Vzhledem k pokročilému rozkladu zvířete však nebylo možné zjistit, o jakého psa se jednalo a případně zjistit jeho majitele. Strážníci ho proto převezli k asanaci.

V sobotu dopoledne nalezla obyvatelka Jasmínové ulice v Mladém volně pobíhající fenu Jack Russel teriéra. Fena byla označena čipem, její majitel však čip nezaregistroval v žádné databázi psů. Jelikož nebylo možné majitele feny jinak zjistit, strážníci jí převezli do městského útulku.

 V sobotu v půl třetí odpoledne vyjížděli strážníci na oznámení o dvou psech uvázaných u před budovou základní školy v Kubatově ulici. Vzhledem k teplému počasí vyjádřil oznamovatel obavu o zdraví psů, kteří zde čekali na svého pána již delší dobu. Strážníci stav uvázaných psů sledovali až do podvečera, jejich majitel se však neobjevil. V půl šesté je oba strážníci převezli do městského útulku. Majitele psů čeká vysvětlování, z jakého důvodu se o své psy nepostaral. Hrozí mu pokuta za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání.

V neděli pak strážníci sbírali uhynulého holuba ve Vodňanské ulici na sídlišti Vltava a vyjížděli na oznámení o volně pobíhajícím psovi na sídlišti Šumava. Ještě před příjezdem hlídky městské policie však svého psa dostihla jeho majitelka a zajistila si ho před případným dalším útěkem.

Autor: Mgr. Věra Školková