Strážníci řešili šarvátku dvou bratrů

V pátek 3. února krátce před desátou hodinou večerní spatřila obsluha městského kamerového systému na Lannově třídě tři zápolící osoby. Na místo okamžitě vyjížděly hlídky městské policie. Strážníci na místě zjednali pořádek a po přítomné trojici mužů požadovali vysvětlení. Ukázalo se, se jedná o dva bratry, kteří se v důsledku své slovní rozepře rozhodli vyřídit si své neshody ručně. Jejich kamarád se je marně snažil od sebe oddělit. K žádnému zranění v důsledku šarvátky naštěstí nedošlo. Devětadvacetiletý a jeho teprve patnáctiletý bratr se ve společnosti strážníků uklidnili a nikdo z nich nechtěl událost dále řešit. Oba bratři strážníkům přislíbili, že další výjezd kvůli nim nebude nutný.

Ani ne hodinu poté byla na kameře na Lannově třídě spatřena osoba, která několikrát udeřila do vystavené reklamní tabule před OD Prior.

Po příjezdu strážníků na místo se ukázalo, že tímto vandalem je starší z bratrů, kteří se zde před hodinou poprali. K poškození reklamní tabule naštěstí nedošlo. Tentokrát však devětadvacetiletý muž nevyvázl bez postihu. Strážníci ho za pokus o úmyslné poškození cizího majetku ocenili blokovou pokutou.