Strážníci řešili případ napadeného muže a výtržníka narušujícího úřední jednání

Třicetiletý muž se v úterý v noci procházel v blízkosti OC Mercury v Nádražní ulici. Zde se z neznámých důvodů střetl s mužem, který ho napadl a poté utekl. Napadený muž skončil s krvácejícím zraněním obličeje v rukou zdravotníků. Údajného pachatele vypátrali o několik minut později přivolaní strážníci. Případ předali do rukou policistů.

V úterý 17. července krátce po jedenácté hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení zdravotnické záchranné služby o muži zraněném při fyzické potyčce v Nádražní ulici. Strážníci na místě zastihli několik mužů, z nichž jeden byl právě v rukou zdravotníků. Zraněný muž uvedl, že byl napaden mužem, kterého všichni znají pouze křestním jménem. Ostatní svědci události jeho slova potvrdili. Popsali, že agresor udeřil třicetiletého muže tzv. „boxerem“ a poté, co již napadený muž ležel na zemi, následovaly kopy nohou.

Ostatní hlídky městské policie mezitím začaly pátrat po pachateli. Muže odpovídajícího popisu svědků nalezli v Chelčického ulici. Ukázalo se, že se jedná o šestadvacetiletého slovenského občana. Strážníci ho následně předali do rukou přivolané hlídky Policie ČR. Dalším šetřením celého případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Zda se bude šestadvacetiletý muž zpovídat z přestupku proti občanskému soužití nebo z přečinu ublížení na zdraví, rozhodne doba léčení poškozeného.

Při řešení případu však strážníci měli ještě plné ruce práce s podnapilým mužem, který na místě úmyslně narušoval jednání strážníků. Jejich výzvy s výstrahou, aby místo opustil, však nepadly na úrodnou půdu. Když muž ještě přitvrdil a začal vyhrožovat ublížením na zdraví ostatním přítomným, strážníci zakročili. Výtržník však odmítl strážníkům prokázat svou totožnost, a tak se o několik minut později vezl ve služebních poutech na nedalekou služebnu Policie ČR. Při bezpečnostní prohlídce u něj strážníci dokonce nalezli nůž, který mu odebrali. Po zjištění totožnosti dotyčného muže převezli strážníci třiašedesátiletého muže k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. Strážníci nakonec museli ještě muži ze služebního vozidla pomoci, protože odmítl vystoupit.

Třiašedesátiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za přestupek mu hrozí pokuta až 15 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková