Strážníci řešili další porušení stánkového prodeje, celkem vyřešili 131 přestupků

Další dva případy porušení stánkového prodeje, platného od 28. října, řešili českobudějovičtí strážníci v poslední říjnové dny. V prvním případě se jednalo o prodejní stánek s parfémy u jednoho z obchodních center Na Dlouhé louce. Žena prodávající zboží ve stánku prodej na výzvu strážníků ukončila. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Druhý případ zakázaného provozu prodejního stánku řešila hlídka městské policie ve čtvrtek 29. října na Náměstí Přemysla Otakara II. U prodejního stánku stála řada zákazníků, několik osob sedělo na předzahrádce a konzumovalo zakoupené nápoje. Strážníci osoby vyzvali k odchodu. Následně ženu obsluhující ve stánku poučili o zákazu stánkového prodeje a vyzvali jí k uzavření stánku. Žena nejprve uzavření provozovny přislíbila se slovy, že o události informuje majitele provozovny. Když však strážníci o hodinu později provedli opětovnou kontrolu, stánek byl stále v provozu. Prodávající se strážníkům svěřila, že majitel provozovny jí nařídil stánek nechat otevřený a pokračovat v prodeji. Strážníci z místa pořídili videozáznam celé události, který předají k dalšímu šetření příslušnému správnímu orgánu. Za porušení povinnosti podle krizového zákona, kdy je právnická osoba povinna zdržet se činností zakázaných krizovým opatřením, hrozí pokuta až 2 miliony korun.  

V době od 5. října do 1. listopadu řešili strážníci celkem 131 přestupků podle krizového zákona nebo zákona o ochraně veřejného zdraví. Na tísňovou linku bylo přijato 74 oznámení na porušování krizových nebo mimořádných opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková