Strážníci přistihli dvě mladistvé dívky pod vlivem alkoholu

Strážníci v Českých Budějovicích přistihli na sídlišti Vltava dvě mladistvé dívky pod vlivem alkoholu. Piva jim koupil kamarád, kterému hrozí vysoká pokuta. Událostí se bude zabývat správní orgán a odbor sociálně právní ochrany dětí.

Ve středu 22. července krátce před jedenáctou hodinou večer prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost se zaměřením na veřejný pořádek na sídlišti Vltava. Strážníci si zde všimli skupinky osob, která popíjela alkoholické nápoje v místě, kde je to obecně závaznou vyhláškou města zakázáno. Strážníci ke skupince osob přistoupili a zjistili, že ve skupince jsou dvě šestnáctileté dívky. Hlídka dívky podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol. V obou přídech zkouška vyšla s pozitivním výsledkem. Dívky nadýchaly 0,74 a 1,07 promile.

O události byli vyrozuměni rodiče podnapilých dívek, kteří se dostavili na místo a své děti si převzali do další péče.

Alkohol dívkám poskytl jejich dvacetiletý kamarád, který se stal podezřelý ze spáchání přestupku na úseku zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. U správního orgánu mladému muži hrozí pokuta až 150 tisíc korun. Událost bude zároveň předána jako podnět k dalšímu řešení odboru sociálně právní ochrany dětí.