Strážníci odhalili řidiče porušujícího zákaz řízení motorových vozidel

V neděli odpoledne riskoval řidič osobního vozidla jízdu i přesto, že mu bylo řízení motorových vozidel zakázáno. Jízda se mu nevyplatila, strážníci muže bez řidičského průkazu brzo odhalili.

Krátce po třetí hodině prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost ve Dvořákově ulici, kde spatřila vozidlo zn. Renault stojící proti směru jízdy. Na místě řidiče seděl muž, kterého se strážníci rozhodli upozornit na dopravní přestupek. Ten na výzvu strážníkům předložil osobní doklad a zároveň popřel, že by vozidlo řídil. Důvodem měl být uložený zákaz činnosti, spočívající v řízení motorových vozidel. Strážníci ho upozornili na možné důsledky pro případ, kdyby zákaz porušil.

O deset minut později spatřila stejná hlídka městské policie vozidlo zn. Renault vyjíždějící ze Dvořákovy ulice. Na místě řidiče seděl muž, který jim v předchozím případě tvrdil, že kvůli zákazu řízení motorových vozidel zcela jistě motorové vozidlo neřídí. Strážníci vozidlo vzápětí zastavili. Muž za volantem jim pochopitelně řidičský průkaz nepředložil. Po ověření řidičského oprávnění dotyčného řidiče v registru řidičů se skutečně ukázalo, že mu byl řidičský průkaz v důsledku uloženého zákazu řízení motorových vozidel odebrán. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která muži zakázala další jízdu a celý případ si převzala k dalšímu šetření.

Šestatřicetiletý muž z Písecka bude nyní čelit obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Mgr. Věra Školková