Strážníci odhalili řidiče osobního vozidla pod vlivem drog

V úterý v noci strážníci odhalili řidiče osobního motorového vozidla pod vlivem návykových látek, který se svými dvěma společníky projížděl krajským městem.

V půl jedné ráno strážníci prováděli běžnou kontrolní činnost v Českém Vrbném, když před jednou z prodejen spatřili muže pohybujícího se okolo vystavených stanových přístřešků. Strážníci se rozhodli zjistit, co sem muže v tuto noční hodinu přivádí. Jedenatřicetiletý muž z Prachaticka se strážníkům svěřil, že přijel se svými dvěma přáteli osobním vozidlem a chystají se na další cestu. Vozidlo, které muž označil, stálo na blízké benzinové čerpací stanici. Strážníci se rozhodli zkontrolovat i jeho osazenstvo. Dvaatřicetiletý muž, který se označil za řidiče vozidla, se vyjadřoval zmateně a nesrozumitelně. Čtyřiatřicetiletá spolujezdkyně potvrdila, že se zde pouze rozhlíželi a chystají se odjet. S tím se se strážníky rozloučili.

O hodinu později však tatáž hlídka městské policie spatřila stejné vozidlo zn. Ford, které vyjíždělo od benzinové čerpací stanice směrem na Husovu třídu. Způsob jízdy dotyčného řidiče přiměl strážníky vozidlo okamžitě zastavit. Na místě řidiče seděl jim známý dvaatřicetiletý muž ze Strakonicka ve společnosti svých dvou spolujezdců. Strážníci pojali důvodné podezření, že je řidič pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Orientační dechová zkouška na alkohol však ukázala negativní výsledek. Strážníci vzápětí na místo přivolali hlídku Policie ČR, která řidiče podrobila testu na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem. Policisté řidiči zakázali další jízdu a celý případ si převzali k dalšímu šetření.

Dvaatřicetiletý řidič bude nyní čelit obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: Mgr. Věra Školková