Strážníci odhalili jedenadvacetiletou ženu za volantem bez řidičského oprávnění

Absence řidičského oprávnění, potřebného k řízení motorových vozidel, zjevně příliš netrápila jedenadvacetiletou ženu z Českokrumlovska. V pondělí večer jí odhalili českobudějovičtí městští strážníci za volantem osobního vozidla ve společnosti dalších spolujezdců.

V pondělí 4. ledna v sedm hodin večer projížděla hlídka městské policie Dobrovodskou ulicí, kde v křižovatce s Rudolfovskou třídou spatřila známé vozidlo. Důvodné podezření, že za jeho volantem sedí řidič bez řidičského oprávnění, se okamžitě rozhodli prověřit. Vozidlo zastavili v ulici U Lávky. Když strážníci řidičku vyzvali k předložení příslušných dokladů potřebných k řízení motorového vozidla, jejich podezření se potvrdilo. Žena šla bez zapírání s pravdou ven a přiznala, že žádné řidičské oprávnění nevlastní. To jí však nezabránilo přibrat sebou i další spolujezdce. Strážníci poté na místo přivolali hlídku Policie ČR, která ženě zakázala další jízdu.

Jedenadvacetiletá žena se bude nyní zpovídat z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Za ten jí hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz činnosti od jednoho do dvou let. Dalším šetřením případu se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková