Strážníci odhalili dva mladistvé v celostátním pátrání, jeden z nich se snažil utéct

Dva mladistvé v celostátním pátrání se v ulicích jihočeské metropole podařilo během dvou večerů vypátrat českobudějovickým strážníkům. Patnáctiletého chlapce postrádali od úterního dne v jednom z výchovných zařízení na Českobudějovicku. Na sedmnáctiletého mladíka z Karvinska byl vydán příkaz k zatčení. Ten se však nehodlal vydat dobrovolně a snažil se strážníkům utéct. Oba mladiství skončili v rukou policistů.  

V úterý 16. listopadu v devět hodin večer prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v okolí obchodního centra Mercury. V Kasárenské ulici strážníci náhle spatřili jim známou tvář. Ta patřila sedmnáctiletému mladíkovi z Karvinska, jehož fotografie právě figurovala v celostátní pátrací databázi. Když však dotyčný zbystřil přijíždějící hlídku městské policie, dal se na útěk. Strážníci ho dostihli v jednom z areálů v Průmyslové ulici a za použití donucovacích prostředků mu nasadili služební pouta. O několik minut později mladíka předali policistům na Obvodním oddělení Policie ČR – město.

Patnáctiletého chlapce, po kterém policisté vyhlásili celostátní pátrání, se strážníkům podařilo odhalit o den později ve večerních hodinách na témže místě. Když ho strážníci oslovili, právě postával před vchodem do obchodního centra v Nádražní ulici. Strážníci mladistvého po ověření totožnosti převezli na Obvodní oddělení Policie ČR – město, kde ho předali do rukou přítomných policistů k dalšímu opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková