Další podnapilý řidič, který nesměl usednout za volant

Minulý týden se strážníci setkali s podnapilým řidičem, který si právě za opilost za volantem vysloužil zákaz řízení motorových vozidel. Netrvalo dlouho, a strážníci narazili na dalšího řidiče posilněného alkoholem, který za volant vůbec nesměl usednout.

V neděli 23. prosince v půl druhé ráno projížděla hlídka městské policie Nádražní ulicí. U benzinové čerpací stanice právě nastupoval za volant osobního vozidla muž, který měl zjevně značné problémy s chůzí. Když se rozjel po hlavní silnici, strážníci ho okamžitě zastavili. Jejich důvodné podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu, se také následně potvrdilo. Jednatřicetiletý muž z Prachaticka se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s alarmujícím výsledkem 1,58 a 1,46 ‰ alkoholu. Strážníky se snažil přesvědčit, že před jízdou vypil pouze jednu sklenici piva. Při tom se také svěřil, že nevlastní řidičský průkaz. Jak se strážníci vzápětí přesvědčili, muž usedl za volant navzdory uloženému zákazu řízení motorových vozidel. Jeho vědomě spáchané prohřešky proti zákonu mu však nebránily přibrat na sedadlo o několik let mladší spolujezdkyni.

Celý případ si vzápětí převzali přivolaní policisté. Dalším šetřením celého případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ul. Tř. 28. Října. Jedenatřicetiletého řidiče čeká nejen obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Autor: Mgr. Věra Školková